" A.Ç.R. Psiko Teknik İle Birlikte Daha Güvenli Yollara "

Hakkımızda

AÇR PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Ekonomik kalkınma ve iç göçe bağlı olarak meydana gelen nüfus artışı, yan bir ürün olarak karmaşıklaşan taşıt trafiğini ülkemizin önemli gündem maddelerinden biri haline getirmiştir. Zira trafik akışı ve düzenlemeleri hepimizin en kutsalı olan can ve mal güvenliği ile doğrudan ilişkilidir. Bu bağlamda devlet ve sivil toplum nezdinde yapılan çalışmalar şoförlerin niteliği, yeterliliği ve psikolojik uygunluğu konuları üzerine yoğunlaşmıştır. Getirilen önemli düzenlemelerden biri de başta ticari araç şoförleri olmak üzere bir kısım sürücülere yönelik zorunlu olarak yapılan psikoteknik değerlendirme testleridir. Psikoteknik testlerle sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psikomotor yetenekler, tutum davranış, alışkanlık ve kişilik özellikleri saptanmaktadır.

Belirtilen çerçevede biz A.Ç.R. Psiko Teknik olarak kamuoyunun kaygıları ve yetkililerin hassasiyetlerini çalışma anlayışımızın odağına yerleştirdik. Bu alanda Bursa’nın en köklü kuruluşlarından biri olmanın verdiği güvenle, deneyimli psikolog kadromuzu genişleterek, aynı zamanda da araç ve hizmet bakımından kendimizi yenileyerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Misyonumuz

Trafik güvenliğinin hayat kalitemizi etkileyen bir faktör olduğu anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürmek, bu anlamda ülkemize katkıda bulunmak, kendimizi yenileyerek sürdürebilirliğimizi sağlamaktır.

Vizyonumuz

Bu alanda hep önde ve en iyi olmanın yollarını aramak, sektöre öncülük edebilecek seviyeye ulaşmak bakış açımızı oluşturmaktadır. Aynı zamanda hedefimize ulaşmak için alanımızla ilgili ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip ederek güncelliğimizi korumanın vizyonumuzu genişleteceğini düşünüyoruz.

Kalitemiz

Vizyon, misyon ve anlayışımıza uygun personel, araç ekipman ve yönetim sistemiyle çalışmak bizim kalite çerçevemizi belirlemektedir. Ayrıca, personelimiz ve hizmet verdiğimiz kişi ve kurumlarla olan ilişkilerimizi gelişimimizin bir parçası olarak görmekteyiz.

Resim Galeri